! Kvalitná možnosť dočasnej náhrady živej potravy!

Drobný, sušený, morský kôrovec. Vhodný doplnok krmiva pre teráriové zvieratá a hmyzožravé exoty.

 

  • Charakteristika:  Gammarus pulex (lat.) patrí medzi Rôznonožce ( Amphipoda ) a sú z radu kôrovcov. Sú to veľmi početní obyvatelia prílivovej zóny oceánov. Žijú pod kameňmi, alebo priamo na vlhkých častiach pobreží. Živia sa poväčšinou detritom - rozkladajúcou sa organickou hmotou.  V priebehu dňa sú schovaní v tmavých častiach pri dne a aktívne sú až v noci, keď vyplávajú z úkrytov. V tomto okamihu sa lovia ťažnými sieťami a slúžia ďalej v rôznych úpravách ako krmivo pre akvarijné a teráriové zvieratá.

Gammarus sú väčšinou morské živočíchy, ale existujú aj druhy sladkovodné. Nájdete ich v riekach a potokoch, na pieskových častiach dna pod kameňmi. V SR patrí medzi chránené živočíchy.

Po vysušení sa mäkká časť tela morských gammarus takmer stratí, vďaka vysokému obsahu vody a zostane vnútri schránky. Farba povrchu tiel je červeno-oranžová a má typický "morský" pach.


 

  • Možnosti použitia: Sušený Gammarus je vynikajúci doplnok prirodzenej potravy pre teratijní zvieratá a hmyzožravé exoty. Predovšetkým ich dobre konzumujú vodné korytnačky.

 

  • Skladovanie a spotreba:  Sušený Gammarus skladujte v dobre uzavretých PVC obaloch, hlavne v suchu a chlade, cca do 18 ° C. Ak vám zvlhnú, zaplesnia.  


Nie sú dostupné žiadne hodnotenia.

Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!
               
Základný kód overenia Captcha

Gammarus 1400ml

  • Kód produktu: hmyz
  • Dostupnosť: 14
  • 9,50€